Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |
Sponzorované odkazy

Reality Olomouc
Katalog firem
Zajímavé články
Profi Holding a.s.

Elektrárny

Fotovoltaické elektrárny, co si o tom myslíte? Uvažujete o pořízení zdroje obnovitelné energie a přemýšlíte o sluneční energii? Obnovitelné zdroje jsou vedle úspor energie jedinými v současné době dostupnými nevy-čerpatelnými energetickými zdroji. Přispívají k energetické nezávislosti státu a regionu a umožňují decentralizaci energetických zdrojů. Využívání obnovitelných zdrojů energie vytváří nové pracovní příležitosti (především na venkově) a přispívá ke snižování nezaměstnanosti. Regenerativním zdrojem energie je biomasa a z ní vznikající bioplyn a biopaliva. Cíleně pěstovaná biomasa klade rovněž velké nároky na plochy a může významně ovlivnit krajinný ráz. Co Vy na to? Toto je neredigovaná a nemoderovaná diskuse čtenářů serveru Profi-Holding.cz. Redakce ani provozovatel serveru Profi-Holding.cz za obsah jednotlivých příspěvků nenese zodpovědnost. Veškerou trestněprávní odpovědnost jakož i odpovědnost podle dalších právních předpisů nese výhradně autor příspěvku.
FVE v Petrovicich u Borovan, 23.06.2009 00:26, Reagovat
Jedna takova solární elektrárna má býtna Třebonsku v Petrovicích u Borovan na 10 hektarech,kterou má vybudovat firma Alternative Energy a součástí je i ekofarma.
8% podíl výroby elektřiny - metodika, 1.06.2009 18:02, Reagovat
Dobrý den.
Píšete o metodice. Kde se ta metodika dá sehnat?
Děkuji
PZ
Re: Fotovoltaické elektrárny, 1.06.2009 17:59, Reagovat
Dobrý den,
prosím o upřesnění vět "Pokud je FVE takového rozsahu, že je pouze doplňujícím zařízením jiné stavby ........Může tak být umístěna v plochách bydlení..... Rád bych postavil FVE pro pokrytí vlastní potřeby, ale střecha je na špatnou stranu, takže bych to rád dal na pozemek. Píše se v některém zákoně do kolika KWp je to doplněk stavby a od koklika kWp se jedná o výrobu? Pokud by to byl doplněk stavby, lze FVE umístit také na zahradu nebo na ornou půdu? Děkuji Žiška
Re: Fotovoltaické elektrárny územní plánKarel Májka, 1.06.2009 13:51, Reagovat
Fotovoltaické elektrárny územní plán, Energetika, obnovitelné zdroje energie, Biomasa, Fosilní paliva, Vodní energie, Větrné energie, Solární energie. Poradte mi někdo chci fotovoltaiku doma na baráku co proto udělat a jak získat dotece od státu díky Májka.
Fotovoltaické elektrárny - územní plán, 28.05.2009 23:19, Reagovat
Dobrý den. Mám střechu na špatnou stranu. Chci postavit malou FV elektrárnu na vlastním pozemku. Plánuji cca 100 panelů (20kW) pro pokrytí vlastní spotřeby (topím el. 25MWh/rok). Plánuji to za hranicí současného územního plánu. Obec tvrdí, že musí jít o průmyslovou zónu. Musím čekat 3 roky na nový územní plán? Nechápu co je to za blbost - nejde o žádnou výrobu v klasickém smyslu slova (hluk, kouř, náklaďáky). Vláda zase něco chce (8% z obnovitelných zdrojů) ale vlastně to nelze udělat. Někdo pěstuje jablka, já chci pěstovat panely.
Díky za rady.
8% podíl výroby elektřinyIng. Jan Zezula, 4.04.2009 08:17, Reagovat
Česká republika má k roku 2010 dosáhnout 8% podíl výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Předpokladem je zjednodušení a zrychlení správního řízení souvisejícího s povolo-váním realizace staveb a zařízení využívající obnovitelné zdroje energie (dále jen OZE). Účelem metodiky je dát pracovníkům veřejné správy a veřejnosti základní informace o problematice OZE a přispět k realistickému pohledu na výstavbu a využívání těchto zařízení. Me-todika má napomoci orientovat se v základních pojmech, příslušné legislativě a požadavcích na území. OZE mají svoje přesvědčivé klady, jako je přispění ke snížení emisí skleníkových plynů nebo využití místně dostupných zdrojů energií, ale také některé zápory.
Fotovoltaická elektrárnaFrantišek Vávra, Olomouc, 17.03.2009 10:54, Reagovat
Fotovoltaická elektrárna je velmi čistou formou výroby elektrické energie, která neprodukuje škodlivé emise, nevytváří hluk, zápach, neškodí lidem ani zvířatům, nevyzařuje záření do okolí a nespotřebovává energii. Díky podpoře státu a současných legislativních podmínek se fotovoltaická elektrárna stává velice výhodnou investicí. Dává tak malým i velkým investorům výtečnou příležitost zhodnotit své volné finanční prostředky.
Profi Holding a.s.Profi Holding a.s., 7.03.2009 22:43, Reagovat
Profi Holding a.s. Zajišťujeme přímý výkup pozemků na území hlavního města Praha, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav, Olomouc nabídku a poptávku garantuje integrovaná realitní databanka z celé ČR. Operativní jednání s osobním přístupem dle lokality do 24 hodin pro komerční hotely, administrativní centra, bytové domy, pozemky, developerské lokality a další. Zprostředkování investičních příležitostí.
Co je to měnič?Pavel Kadlec, Prague, 7.03.2009 22:00, Reagovat
Měnič slouží k přeměně stejnosměrného napětí získaného z panelu na střídavé napětí 230 V. Co je to měnič? Účinnost měničů Fronius dosahuje až 96% (řada IG Plus) přeměněné energie. Výrobky řady Fronius IG v kompaktním tvaru se projevují jako výkonné, vysoce spolehlivé a snadno ovladatelné. Různé typy, připravené pro každou velikost zařízení, lze podle požadavků neomezeně kombinovat. Promyšlené procesorové ovládání ve spojení s výkonným vysokofrekvenčním transformátorem využije u všech typů modulů maximum získané energie.
Fotovoltaická elektrárnaAlex Jandera, Praha, 7.03.2009 21:57, Reagovat
Fotovoltaická elektrárna je zařízení sloužící k výrobě elektrické energie 230 V za účelem prodeje do distribuční sítě nebo k vlastní spotřebě. Základem jsou solární (fotovoltaické) panely, které se vzájemně vhodně propojí. Elektřina získaná z těchto panelů je vedena do měniče napětí, který ji transformuje na síťové napětí 230 V. Transformované napětí je připojené do distribuční sítě přes elektroměr, který slouží k měření vyprodukované energie.
Fotovolotaika je přeměna světla na elektrickou energiiHřeben Oldřich, Praha, 7.03.2009 21:56, Reagovat
Fotovolotaika je přeměna světla na elektrickou energii. Prapůvod slova pochází ze dvou řeckých slov foto světlo a volt jednotka elektrického napětí. Historie sahá až do roku 1839, kdy za objevem stál francouzský fyzik Alexandre Edmond Becquerel. Trvalo více než 100 let do výroby prvního solárního článku v Bell laboratořích. Účinnost tehdejších solárních panelů se nedá srovnávat s účinností dnešních, které dosahují až 17%. V laboratorních podmínkách jsou dosahovány hodnoty u monokrystalických článků až 24%.
Fotovoltaika v portugalském regionu AlentejoGustav Ján, Praha, 7.03.2009 21:53, Reagovat
Fotovoltaika v portugalském regionu Alentejo zahájen provoz největší solární elektrárny na světě. Elektrárnu provozuje společnost Amper Central Solar, která je pobočkou španělské firmy Acciona. Na ploše 250ha je rozmístěno 262 tisíc solárních panelů, jejichž plná kapacita činí 46, 41 MW. Cena této obří investice, která kapacitou čtyřikrát přesáhla dosavadní největší elektrárnu v Serpě, se vyšplhala na 237 milionu eur.
Investice do fotovoltaické elektrárnyFany, 18.02.2009 16:37, Reagovat
S myšlenkou investice do fotovoltaické elektrárny se v posledním období doslova roztrhl pytel. Počáteční nadšení investorů většinou končí s hlubším obeznámení se s celkovou problematikou. Sporné bývají většinou prvotní informace od "čerstvých" obchodníků a prodejců FVE, které jsou ve všech směrech optimistické. Rozčarování pak nastává při střetu s energetickým auditorem či financující bankou, která audit vyžaduje
dotaz, 11.02.2009 23:14, Reagovat
Měl bych zájem o fotoalkaické panely na střechu svého domu,potřeboval bych poradit jak postupovat případně firmu na realizaci návrchu jak technického tak cenového.Děkuji.
Fotovoltaické systémyKalík Robert, Praha, 4.02.2009 20:26, Reagovat
Fotovoltaické elektrárny. Fotovoltaické systémy jsou bezpečné a vysoce spolehlivé. Odhadovaná životnost fotovoltaických panelů je 30 let. Svůj výkon si udržují po dlouhou dobu a obvykle jsou garance výrobců definovány tak, že výkon panelů po 25 letech neklesne pod 80 % výkonu původního. To činí z fotovoltaiky velmi spolehlivou technologii v dlouhodobém horizontu. K tomu přispívají také stanovené evropské standardy kvality, které zákazníkovi zaručují nákup spolehlivých produktů.

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|

 
Přečteno 333699x
 
Zpět

Realitní anketa
Reality, nemovitosti
V jakých městech rádi nakupujete a prodáváte reality? Realitní anketa.
Reality Praha
29612961
2961 hlasů
Reality Brno
21922192
2192 hlasů
Reality Olomouc
24042404
2404 hlasů
Reality Mladá Boleslav
20532053
2053 hlasů
Reality Ostrava
21102110
2110 hlasů
Reality Budějovice
27192719
2719 hlasů
Reality Jeseník
21872187
2187 hlasů
Reality ostaní
22362236
2236 hlasů
Reality Hradec Králové
20062006
2006 hlasů
Reality v zahraničí
23062306
2306 hlasů
Další ankety
Reality nejen v Olomouci
Profi Holding a.s. se zabývá prodejem nemovitostí, pronájmem objektů a jejich správou a poskytuje široké právní a finanční poradenství v oblasti realit. Díky silnému finančnímu zázemí a makléřům vyškolených odborným školícím programem, je schopna prodat Vaši nemovitost v rychlém čase. Dlouholetá praxe, profesionalita a osobitý přístup pro efektivní služby za přijatelnou cenu.
 
 
Diskuze online
Get the Flash Player to see this player.