Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |
Sponzorované odkazy

Reality Olomouc
Katalog firem
Zajímavé články
Profi Holding a.s.

Elektrárny

Fotovoltaické elektrárny, co si o tom myslíte? Uvažujete o pořízení zdroje obnovitelné energie a přemýšlíte o sluneční energii? Obnovitelné zdroje jsou vedle úspor energie jedinými v současné době dostupnými nevy-čerpatelnými energetickými zdroji. Přispívají k energetické nezávislosti státu a regionu a umožňují decentralizaci energetických zdrojů. Využívání obnovitelných zdrojů energie vytváří nové pracovní příležitosti (především na venkově) a přispívá ke snižování nezaměstnanosti. Regenerativním zdrojem energie je biomasa a z ní vznikající bioplyn a biopaliva. Cíleně pěstovaná biomasa klade rovněž velké nároky na plochy a může významně ovlivnit krajinný ráz. Co Vy na to? Toto je neredigovaná a nemoderovaná diskuse čtenářů serveru Profi-Holding.cz. Redakce ani provozovatel serveru Profi-Holding.cz za obsah jednotlivých příspěvků nenese zodpovědnost. Veškerou trestněprávní odpovědnost jakož i odpovědnost podle dalších právních předpisů nese výhradně autor příspěvku.
Fotovoltaika, 28.06.2011 08:41, Reagovat
Fotovoltaika. Ta je regulačním úřadem stanovena tak, aby výrobce získal za jednotku prodané elektřiny o něco vyšší částku než v systému pevných výkupních cen.
Fotovoltaika, 28.06.2011 08:41, Reagovat
Fotovoltaika. Ta je nižší než u elektřiny z konvenčních zdrojů, protože v sobě obsahuje nestabilitu výroby, a je různá pro různé typy OZE.
fotovoltaika a ÚP, 14.10.2009 17:46, Reagovat
Dobrý den,
v současné době máme pozemky (jsme vlastníci) a i investora pro vybudování fotovoltaické elektrárny na našich pozemcích. Ovšem máme problém, že obec nám nevydala žádné stanovisko (předběžný souhlas - nesouhlas s naším záměrem). Naše pozemky jsou dle současného ÚP obce označeny jako podnikatelská plocha a v závorce je uvedeno ,,obchod a služby,, (ovšem nevím proč, když označení ostatních průmyslových ploch - šrafování a barva označení je naprosto stejné jako plochy jiné - plochy výroby a služeb. Jde mi o toto, je možné v takto označené ploše vybudovat FVE? Moc děkuji
Fotovoltaika, zelený bonusRudolf Kučín, Praha, 15.08.2009 22:57, Reagovat
Fotovoltaické elektrárny, fotovoltaika, zelený bonus (to je v podstatě finanční částka, která navyšuje tržní cenu elektřiny, zohledňující snížené poškozování životního prostředí využitím obnovitelného zdroje). Výrobce si na trhu najde obchodníka, kterému elektřinu prodá za tržní cenu. Ta je nižší než u elektřiny z konvenčních zdrojů, protože v sobě obsahuje nestabilitu výroby, a je různá pro různé typy OZE. V momentu prodeje však výrobce získá od provozovatele distribuční soustavy tzv. zelený bonus neboli prémii. Ta je regulačním úřadem stanovena tak, aby výrobce získal za jednotku prodané elektřiny o něco vyšší částku než v systému pevných výkupních cen. Tento systém je povinný pro investory, kteří budou vyrobenou elektřinu využívat i pro vlastní spotřebu. Rudolf Kučín, Praha.
Realizace fotovoltaické elektrárny, 16.07.2009 17:39, Reagovat
Myslím, že nejlepší cestou je kontaktovat někoho, kdo umí realizovat fotovoltaickou elektrárnu, a také se postará o případné financování elektrárny (dodá propočty, zajistí hypotéku, atd.). Vit. např. http://finance-penize.webnode.cz/fotovoltaika/
Energetická návratnost, 23.06.2009 10:19, Reagovat
Kolik let musí pracovat jaderka, aby nahradila spotřebu potřebnou k výrobě, opravám a k uložení paliva. A co tepelná elektrárna? koli energie spotřebujeme na obnovu zdevastované přírody? Myslím si, že tato polemika je v případě FV úplně zbytečná.
FVE v Petrovicich u Borovan, 23.06.2009 00:26, Reagovat
Jedna takova solární elektrárna má býtna Třebonsku v Petrovicích u Borovan na 10 hektarech,kterou má vybudovat firma Alternative Energy a součástí je i ekofarma.
8% podíl výroby elektřiny - metodika, 1.06.2009 18:02, Reagovat
Dobrý den.
Píšete o metodice. Kde se ta metodika dá sehnat?
Děkuji
PZ
Re: Fotovoltaické elektrárny, 1.06.2009 17:59, Reagovat
Dobrý den,
prosím o upřesnění vět "Pokud je FVE takového rozsahu, že je pouze doplňujícím zařízením jiné stavby ........Může tak být umístěna v plochách bydlení..... Rád bych postavil FVE pro pokrytí vlastní potřeby, ale střecha je na špatnou stranu, takže bych to rád dal na pozemek. Píše se v některém zákoně do kolika KWp je to doplněk stavby a od koklika kWp se jedná o výrobu? Pokud by to byl doplněk stavby, lze FVE umístit také na zahradu nebo na ornou půdu? Děkuji Žiška
Re: Fotovoltaické elektrárny územní plánKarel Májka, 1.06.2009 13:51, Reagovat
Fotovoltaické elektrárny územní plán, Energetika, obnovitelné zdroje energie, Biomasa, Fosilní paliva, Vodní energie, Větrné energie, Solární energie. Poradte mi někdo chci fotovoltaiku doma na baráku co proto udělat a jak získat dotece od státu díky Májka.
Fotovoltaické elektrárny - územní plán, 28.05.2009 23:19, Reagovat
Dobrý den. Mám střechu na špatnou stranu. Chci postavit malou FV elektrárnu na vlastním pozemku. Plánuji cca 100 panelů (20kW) pro pokrytí vlastní spotřeby (topím el. 25MWh/rok). Plánuji to za hranicí současného územního plánu. Obec tvrdí, že musí jít o průmyslovou zónu. Musím čekat 3 roky na nový územní plán? Nechápu co je to za blbost - nejde o žádnou výrobu v klasickém smyslu slova (hluk, kouř, náklaďáky). Vláda zase něco chce (8% z obnovitelných zdrojů) ale vlastně to nelze udělat. Někdo pěstuje jablka, já chci pěstovat panely.
Díky za rady.
8% podíl výroby elektřinyIng. Jan Zezula, 4.04.2009 08:17, Reagovat
Česká republika má k roku 2010 dosáhnout 8% podíl výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Předpokladem je zjednodušení a zrychlení správního řízení souvisejícího s povolo-váním realizace staveb a zařízení využívající obnovitelné zdroje energie (dále jen OZE). Účelem metodiky je dát pracovníkům veřejné správy a veřejnosti základní informace o problematice OZE a přispět k realistickému pohledu na výstavbu a využívání těchto zařízení. Me-todika má napomoci orientovat se v základních pojmech, příslušné legislativě a požadavcích na území. OZE mají svoje přesvědčivé klady, jako je přispění ke snížení emisí skleníkových plynů nebo využití místně dostupných zdrojů energií, ale také některé zápory.
Fotovoltaická elektrárnaFrantišek Vávra, Olomouc, 17.03.2009 10:54, Reagovat
Fotovoltaická elektrárna je velmi čistou formou výroby elektrické energie, která neprodukuje škodlivé emise, nevytváří hluk, zápach, neškodí lidem ani zvířatům, nevyzařuje záření do okolí a nespotřebovává energii. Díky podpoře státu a současných legislativních podmínek se fotovoltaická elektrárna stává velice výhodnou investicí. Dává tak malým i velkým investorům výtečnou příležitost zhodnotit své volné finanční prostředky.
Profi Holding a.s.Profi Holding a.s., 7.03.2009 22:43, Reagovat
Profi Holding a.s. Zajišťujeme přímý výkup pozemků na území hlavního města Praha, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav, Olomouc nabídku a poptávku garantuje integrovaná realitní databanka z celé ČR. Operativní jednání s osobním přístupem dle lokality do 24 hodin pro komerční hotely, administrativní centra, bytové domy, pozemky, developerské lokality a další. Zprostředkování investičních příležitostí.
Co je to měnič?Pavel Kadlec, Prague, 7.03.2009 22:00, Reagovat
Měnič slouží k přeměně stejnosměrného napětí získaného z panelu na střídavé napětí 230 V. Co je to měnič? Účinnost měničů Fronius dosahuje až 96% (řada IG Plus) přeměněné energie. Výrobky řady Fronius IG v kompaktním tvaru se projevují jako výkonné, vysoce spolehlivé a snadno ovladatelné. Různé typy, připravené pro každou velikost zařízení, lze podle požadavků neomezeně kombinovat. Promyšlené procesorové ovládání ve spojení s výkonným vysokofrekvenčním transformátorem využije u všech typů modulů maximum získané energie.

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|

 
Přečteno 308234x
 
Zpět

Realitní anketa
Reality, nemovitosti
V jakých městech rádi nakupujete a prodáváte reality? Realitní anketa.
Reality Praha
28842884
2884 hlasů
Reality Brno
21372137
2137 hlasů
Reality Olomouc
23362336
2336 hlasů
Reality Mladá Boleslav
19901990
1990 hlasů
Reality Ostrava
20392039
2039 hlasů
Reality Budějovice
25652565
2565 hlasů
Reality Jeseník
21382138
2138 hlasů
Reality ostaní
21622162
2162 hlasů
Reality Hradec Králové
19581958
1958 hlasů
Reality v zahraničí
22222222
2222 hlasů
Další ankety
Reality nejen v Olomouci
Profi Holding a.s. se zabývá prodejem nemovitostí, pronájmem objektů a jejich správou a poskytuje široké právní a finanční poradenství v oblasti realit. Díky silnému finančnímu zázemí a makléřům vyškolených odborným školícím programem, je schopna prodat Vaši nemovitost v rychlém čase. Dlouholetá praxe, profesionalita a osobitý přístup pro efektivní služby za přijatelnou cenu.
 
 
Diskuze online
Get the Flash Player to see this player.